Náš příspěvek k Vaší pohodě

Může za to mix...

Správně vyvážená strava poskytuje tělu všechny potřebné a zdraví prospěšné látky. Potravinová pyramida Fóra zdravé výživy představuje základní nutriční doporučení.

Důležitou součástí vyvážené stravy je také mléko ve všech jeho podobách, jako jsou jogurty, tvarohy nebo sýry. Jelikož mléko obsahuje téměř všechny živiny, které lidské tělo denně potřebuje, je považováno za jídlo, nikoliv nápoj.

S energií po celý den...

Úspěšný den potřebuje úspěšný start - a to zahrnuje zdravou a chutnou snídani. Jogurt, cereálie, čerstvé ovoce nebo džus by rozhodně neměly chybět na snídaňovém stole. Nejsou totiž jenom chutné, ale obsahují kvalitní bílkoviny, snadno stravitelné tuky, mléko a mléčné produkty stejně jako minerály a vitamíny.

Ti, kteří jedí 5x denně ho mají více...

Kromě snídaně, oběda a večeře by den měl také obsahovat dvě svačiny. Ty příspívají k optimálnímu mentálnímu a psychickému výkonu. Zejména tím, že zabraňují poklesu hladiny cukru v krvi mezi hlavními jídly. Nejlepší volbou na svačinu je čerstvé ovoce nebo mléčné produkty. Je to jednoduché a ještě si pochutnáte!

Posiluje děti...

V období, kdy děti rostou, je velmi důležité, aby jedly potraviny s vysokou výživovou hodnotou. Tyto potraviny by měly obsahovat kvalitní bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a minerály.

Vápník je zodpovědný za růst kostí a některé metabolické procesy. Půl litru mléka, kelímek jogurtu a 2 plátky sýra obsahují optimální denní množství vápníku pro teenagera (13 - 19 let/1,000 - 1,200 mg).

Sportující dítě - chytré dítě!

Kromě vyvážené stravy má pro děti velký význam i cvičení. Sport předchází obezitě, podporuje rozvoj svalů a fyzické kondice a je také nezbytný pro duševní vývoj dětí!

Ve formě díky cvičení...

Kromě vyvážené stravy je důležitým faktorem ochrany zdraví cvičení.

Každý kdo pravidelně cvičí, tím spotřebovává více energie než příjímá a stává se fyzicky i mentálně silnějším, posiluje svůj imunitní systém, srdce a krevní oběh a přechází nadváze - veřejné nemoci číslo 1.

Faktor dobrého pocitu...

Fyzická aktivita nejen spálí přebytečné kalorie, má také pozitivní vliv na duševní pohodu a podporuje učení a koncentraci. Předpokládá se, že souvislost mezi cvičením a zdravými stravovacími návyky má evoluční důvody - protože v dřívějších dobách bylo hledání potravy a pohyb vždy spojeno.